Hyderabad, Telangana
GST No. 36AAPCM5442E1ZC
Call 07949311805 81% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Width | 80 ft (24 m) |
| Length | 150 ft (45 m) |
| Center Height | 40 ft (12 m) |
| Side Height | 20 ft (6 m) |
| Built-Up Area | 20000 sq. ft. |
| Shed Type | PEB |
| Intended Use | Factory |
| Cladding Material | GI Sheet |
| Included Components | Skylights, Turbo Ventilators, Gutter, Downspout, Ridge Vents, Windows, Doors |
| Roof Type | Single Slope |
| Scope of Work | Structure Only |
View Complete details